Program: Mala kuća

Trajanje programa: Osnovni program Udruge – kontinuirano tijekom cijele godine


Aktivnosti programa:

  • Usluge informiranja i savjetovanja korisnika
  • Usluge radnog terapeuta
  • Usluge senzornog terapeuta
  • Usluge igraonice za djecu
  • Usluge kreativnih, rekreativnih i okupacijskih aktivnosti za korisnike
  • Usluge psihoterapeuta
  • Obilježavanje važnijih datuma, organizacija okruglih stolova i edukativnih tribina
  • Druženje članova i organizacije zajedničkih izleta
  • Zajedničke proslave rođendana
  • Usluge prijevoza korisnika


Izvori financiranja: proračun Sisačko-moslavačke županije, proračun Grada Petrinje, proračun Grada Siska,


Rezultati programa u 2017. godini: 

Trajanje programa: Osnovni program Udruge – kontinuirano od 01. siječnja do 31. prosinca 2017.g.

Izvori financiranja:  proračun Sisačko-moslavačke županije (100.000,00 kn i proračun Grada Petrinje 30.000,00 kn

Rezultati programa:
Upis novih članova i savjetovanje: Udruga na kraju 2017. ima upisanih i aktivnih 274članova. Tijekom 2017. godine upisano je 33  novih članova– od toga 31 dijete i mlada osoba s teškoćama u razvoju i invaliditetom

Individualne radne terapije -2 kabineta radne terapije u Petrinji i Sisku: uključeno je bilo tijekom 2017. godine 63 djece s razvojnim teškoćama i invaliditetom s kojima je odrađeno 1876 termina individualnih radnih terapija u trajanju 45 minuta (1407 sati)
Terapija senzorne integracije – dvije senzorne terapeutkinje s dvije grupe djece u prostoru Sobe čuda u Sisku: uključeno je bilo tijekom 2017. godine 64 djece s razvojnim teškoćama i invaliditetom s kojima je odrađeno 1876 termina individualnih radnih terapija u trajanju 45 minuta (1407 sati)
Igraonice: rad na socijalizaciji i zajedničkom druženju djece s teškoćama u razvoju uz pomoć volontera – tijekom 2017. godine 118 održanih sati druženja
Odmor od skrbi/skraćeni dnevni boravak – tri termina tjedno tijekom godine u trajanju 3 sata – 363 sati odmora od skrbi, skraćenog dnevnog boravka
Kreativne radionice: izrada uporabnih i ukrasnih predmeta za prodaju na donacijskim izložbama i predstavljanju Udruge javnosti na događanjima u Sisačko-moslavačkoj županiji – Petrinja, Glina i Novska
Razvijanje volonterske mreže: Udruga za pomoć u zajedničkim sadržajima sa svojim članovima tijekom 2017. godine imala je potporu od ukupno 95volontera – od kojih su 2 u Novskoj, a ostali su sudjelovali u volonterskim aktivnostima u Maloj kući u Petrinji i Sobi čuda u Sisku. Volonteri su odradili ukupno 2004 sati rada s našim članovima

Rezultati programa u 2016. godini:

I
zvori financiranja:  proračun Sisačko-moslavačke županije (100.000,00 kn i proračun Grada Petrinje 40.000,00 kn ) 

Rezultati programa:
Upis novih članova i savjetovanje: Udruga na kraju 2016. ima upisanih i aktivnih 272 članova. Tijekom 2016. godine upisano je 14  novih članova od kojih su njih 13 djeca i mladi s teškoćama u razvoju i s invaliditetom. 
Individualne radne terapije - 2 kabineta radne terapije: uključeno je bilo tijekom 2016. godine 62 djece s razvojnim teškoćama i invaliditetom s kojima je odrađeno 1790 termina individualnih radnih terapija u trajanju 45 minuta
Fizioterapija: tijekom 2016. godine u individualni fizioterapeutski rad (pola radnog vremena) bilo je uključeno 20 djece s razvojnim teškoćama i invaliditetom s kojima je odrađeno 441 termin individualnih radnih terapija u trajanju 45 minuta
Igraonice: rad na socijalizaciji i zajedničkom druženju djece s teškoćama u razvoju uz pomoć volontera – tijekom 2016. godine 3 puta tjedno u trajanju 2 sata – ukupno 288 sati
Odmor od skrbi/skraćeni dnevni boravak – dva termina tjedno dijelom godine u trajanju 2 sata a od rujna do prosinca u trajanju 3 sata 2 dana u tjednu – ukupno 224 sata
Kreativne radionice: izrada uporabnih i ukrasnih predmeta za prodaju na donacijskim izložbama i predstavljanju Udruge javnosti na događanjima u Sisačko-moslavačkoj županiji – Petrinja, Glina i Novska
Razvijanje volonterske mreže: Udruga za pomoć u zajedničkim sadržajima sa svojim članovima tijekom 2016. godine  imala je potporu od ukupno 55 volontera – od kojih su 2 u Novskoj, a ostali dolaze u Malu kuću u Petrinju. Volonteri su odradili ukupno 1.921,50 sati rada s našim članovima, a gledajući njihovu strukturu 40 ih je u dobi do 30 godina i 15 odraslih osoba 
Psihoterapeutske razgovaraonice: financirane su kroz jedan projekt te ostatak njih tijekom godine bio je kroz volontiranje psihoterapeutkinje – voditeljice razgovaraonica mr.sc. Daša Poredoš Lavor 
19. siječanj 2016. – „O zagrljaju i osmijehu”
09. veljača 2016. – „Život je maskenbal“
08. ožujak 2016. - „Trač u našem životu“
12. travanj 2016. - „Ljepši život u srednjim godinama“
07. lipanj 2016. - „Uloga oca u obitelji“
20. rujan 2016. – „O stigmatizaciji i samostigmatizaciji“
11. listopad 2016. – „Braća i sestre“
13.prosinac 2016. – „Ostvareni uspjeh“
Proslave rođendana: zadnjeg utorka u mjesecu održavane su zajedničke proslave rođendana za koje smo tijekom 2015. godine dobivali donacije u tortama gđa. Elizabete Brodarac i Josipe Špelić
Organizacija javnih akcija upozoravanja na postojeće arhitektonske barijere te potrebe za prilagodbom javnih ustanova na području županije za osobe s invaliditetomU suradnji s Udrugama-potpisnicama Sporazuma s područja Grada Siska različitim akcijama u razdoblju od 7. do 22.rujna obilježen je Europski tjedan mobilnosti (16. do 21.09.)
07.09.2016. – Edukativno-preventivno predavanje u Kući zdravlja Petrinja (Udruga invalida rada grada Siska)
10.09.2016. – Biciklijada Sisak-Martinska Ves (Dijabetičko društvo grada Siska)
15.09.2016. – Panel diskusija o primjeni zakonske regulative o gradnji (Udruga slijepih SMŽ-Sisak)
19.09.2016. – Preventivno-edukativna akcija u Novskoj (Udruga slijepih SMŽ-Sisak i UOSI SMŽ)
19.09.2016. - Preventivno-edukativna akcija u Sisku (Udruga slijepih SMŽ-Sisak i Udruga invalida rada grada Siska)
21.09.2016. - Preventivno-edukativna akcija u Glini (Udruga slijepih SMŽ-Sisak i UOSI SMŽ)
21.09.2016. – Nordijsko hodanje u Sisku (Udruga invalida rada grada Siska)
22.09.2016. – Dodjela priznanja za univerzalni dizajn (sve potpisnice Sporazuma)

Rezultati programa u 2015. godini:

Upis novih članova i savjetovanje: Udruga na kraju 2015. ima upisanih i aktivnih 270 članova. Tijekom 2015. godine upisan je 21 novi član od kojih su njih 18 djeca i mladi s teškoćama u razvoju i s invaliditetom.

Individualne radne terapije -2 radna terapeuta: uključeno je bilo tijekom 2015. godine 61 dijete s razvojnim teškoćama s kojima je odrađeno 1991 sat individualnih radnih terapija

Fizioterapija: do prosinca 2015. godine u individualni fizioterapeutski rad bilo je uključeno 32 djeteta s kojima je  odrađeno 710 sati terapija

Igraonice: rad na socijalizaciji i zajedničkom druženju djece s teškoćama u razvoju uz pomoć volontera – tijekom 2015. godine održano 216 sati igraonica

Kreativne radionice: izrada uporabnih i ukrasnih predmeta za prodaju na donacijskim izložbama i predstavljanju Udruge javnosti na događanjima u Sisačko-moslavačkoj županiji – održano je 96 sata kreativnih radionica – Udruga je sudjelovala na 8 takvih događanja i uprihodovala  4.705,00 kn

Razvijanje volonterske mreže: Udruga za pomoć u zajedničkim sadržajima sa svojim članovima tijekom 2015. godine  imala je potporu od ukupno 55 volontera – od kojih je 2 (dvoje) u Novskoj, a ostali dolaze u Malu kuću u Petrinju. Volonteri su odradili ukupno 1761 sat rada s našim članovima, a gledajući njihovu strukturu 36 su ženske osobe i 19 muških osoba. Najviše, njih 23,  u dobi je od 19 do 25 godina.  

Psihoterapeutske razgovaraonice: financirane su kroz 2 projekta, a održali smo 8 zajedničkih tijekom 2015. godine te 20-ak sati individualnih. Vodila ih je mr.sc. Daša Poredoš Lavor

Proslave rođendana: zadnjeg utorka u mjesecu održavane su zajedničke proslave rođendana za koje smo tijekom 2015. godine dobivali donacije u tortama gđa. Elizabete Brodarac i Josipe Špelić

 


Rezultati programa u 2014. godini:


Upis novih članova i savjetovanje: Udruga na kraju 2014. ima upisanih i aktivnih 256 članova od kojih je 107 s područja Petrinje i pripadajuće okolice, 48 s područja Siska, 62 iz Novske i okolice, 28 iz Gline i 11 iz H.Kostajnice i ostalih mjesta Banovine. Tijekom 2014. godine upisana su 42 nova člana od kojih su njih 21 djeca i mladi s teškoćama u razvoju i s invaliditetom. Preminulo je 8 članova, a svojm voljom iz evidencije članstva brisano je 10 članova.
Individualne radne terapije -2 radna terapeuta: uključeno je bilo tijekom 2014. godine 57-ero djece s razvojnim teškoćama s kojima je odrađeno 1940 sati individualnih radnih terapija


Fizioterapija: od mjeseca kolovoza do prosinca 2014. godine u individualni fizioterapeutski rad bilo je uključeno 24-ero djece s kojima je u 4 mjeseca odrađeno 265 sati terapija


Igraonice: rad na socijalizaciji i zajedničkom druženju djece s teškoćama u razvoju uz pomoć volontera – tijekom 2014. godine održano 276 sati igraonica


Kreativne radionice: izrada uporabnih i ukrasnih predmeta za prodaju na donacijskim izložbama i predstavljanju Udruge javnosti na događanjima u Sisačko-moslavačkoj županiji – održano je 92 sata kreativnih radionica – Udruga je sudjelovala na 8 takvih događanja i uprihodovala 5.455,00 kn
Razvijanje volonterske mreže: Udruga za pomoć u zajedničkim sadržajima sa svojim članovima tijekom 2014. godine imala je potporu od ukupno 35 volontera – od kojih je 4-ero u Novskoj, a ostali dolaze u Malu kuću u Petrinju. Volonteri su odradili ukupno 1117 sati rada s našim članovima, a gledajući njihovu strukturu 22 je djevojaka i 13 mladića. Najviše, njih 16, u dobi je od 19 do 25 godina.


Psihoterapeutske razgovaraonice: financirane su kroz 2 projekta, a održali smo 8 zajedničkih tijekom 2014. godine te 20-ak sati individualnih. Vodila ih je mr.sc. Daša Poredoš Lavor


Proslave rođendana: zadnjeg utorka u mjesecu održavane su zajedničke proslave rođendana za koje smo tijekom 2014. godine dobivali donacije u tortama gđa. Elizabete Brodarac i Josipe Špelić


Zajednička druženja i izleti: Udruga je u ožujku i prosincu 2014. Organizirala izlet članova na imanje Salaj – Grabovnica kraj Čazme, u mjesecu lipnju na otvaranje sezone plivanja na plažu za OSI u Rijeku te 7 dana u mjesecu kolovozu zajedničko ljetovanje u Centru M.A.R.E. u Rovinju. Osim izleta organizirana su zajednička druženja korisnika u svibnju u programu Dan otvorenih vrata povodom rođendana Udruge te u Novskoj na Novljanskom jezeru u mjesecu rujnu.
Prigodnim programima obilježili smo u ožujku Svjetski dan sindroma Down, u travnju Dan svjesnosti o autizmu, u svibnju Nacionalni dan osoba s cerebralnom paralizom i Međunarodni dan djeteta, u listopadu Svjetski dan radnih terapeuta te u prosincu Međunarodni dan osoba s invaliditetom. Uključili smo se u obilježavanje Europskog tjedna mobilnosti u mjesecu rujnu, ali i zajedničke inicijative i prosvjede tijekom siječnja i rujna Facebook inicijative Pomozimo djeci s invaliditetom na Markovom trgu u Zagrebu za bolji status djece s razvojnim teškoćama u obrazovnom sustavu. (više o tome na slijedečim stranicama Izvještaja)

Kontakt

Udruga Osoba s invaliditetom SMŽ
J. Babić 18, 44250 Petrinja
Tel/fax: 044 719 482 
E-mail: Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.

Radno vrijeme:
od 8:00 do 16:00 h, utorkom i četvrtkom od 12:00 do 20:00 h

Za lakši i kvalitetniji život

ministarstvo za demografijuhzz

ESFlenta2

Projekt Za lakši i kvalitetniji život financirala je Europska unija iz Europskog socijalnog fonda.

Sadržaj web stranice isključiva je odgovornost Udruge osoba s invaliditetom SMŽ

Ostali projekti Udruge 

Misija i vizija

Misija organizacije:

Doprinijeti kvalitetnom i ravnopravnom sudjelovanju djece s teškoćama u razvoju i osoba s invaliditetom u svim segmentima društva.

Naša vizija:

Društvo jednakih mogućnosti i socijalne uključenosti djece s teškoćama u razvoju i osoba s invaliditetom.

Institucionalna podrška

Udruga osoba s invaliditetom Sisačko-moslavačke županije je korisnica Institucionalne podrške Nacionalne zaklade za razvoj civilnoga društva za stabilizaciju i/ili razvoj udruge.