Program: Mala kuća

Trajanje programa: Osnovni program Udruge – kontinuirano tijekom cijele godine


Aktivnosti programa:

  • Usluge informiranja i savjetovanja korisnika
  • Usluge radnog terapeuta
  • Usluge fizioterapeuta
  • Usluge igraonice za djecu
  • Usluge kreativnih, rekreativnih i okupacijskih aktivnosti za korisnike
  • Usluge psihoterapeuta
  • Obilježavanje važnijih datuma, organizacija okruglih stolova i edukativnih tribina
  • Druženje članova i organizacije zajedničkih izleta
  • Zajedničke proslave rođendana
  • Usluge prijevoza korisnika


Izvori financiranja: proračun Sisačko-moslavačke županije, proračun Grada Petrinje, proračun Grada Siska,

Rezultati programa u 2015. godini:

Upis novih članova i savjetovanje: Udruga na kraju 2015. ima upisanih i aktivnih 270 članova. Tijekom 2015. godine upisan je 21 novi član od kojih su njih 18 djeca i mladi s teškoćama u razvoju i s invaliditetom.

Individualne radne terapije -2 radna terapeuta: uključeno je bilo tijekom 2015. godine 61 dijete s razvojnim teškoćama s kojima je odrađeno 1991 sat individualnih radnih terapija

Fizioterapija: do prosinca 2015. godine u individualni fizioterapeutski rad bilo je uključeno 32 djeteta s kojima je  odrađeno 710 sati terapija

Igraonice: rad na socijalizaciji i zajedničkom druženju djece s teškoćama u razvoju uz pomoć volontera – tijekom 2015. godine održano 216 sati igraonica

Kreativne radionice: izrada uporabnih i ukrasnih predmeta za prodaju na donacijskim izložbama i predstavljanju Udruge javnosti na događanjima u Sisačko-moslavačkoj županiji – održano je 96 sata kreativnih radionica – Udruga je sudjelovala na 8 takvih događanja i uprihodovala  4.705,00 kn

Razvijanje volonterske mreže: Udruga za pomoć u zajedničkim sadržajima sa svojim članovima tijekom 2015. godine  imala je potporu od ukupno 55 volontera – od kojih je 2 (dvoje) u Novskoj, a ostali dolaze u Malu kuću u Petrinju. Volonteri su odradili ukupno 1761 sat rada s našim članovima, a gledajući njihovu strukturu 36 su ženske osobe i 19 muških osoba. Najviše, njih 23,  u dobi je od 19 do 25 godina.  

Psihoterapeutske razgovaraonice: financirane su kroz 2 projekta, a održali smo 8 zajedničkih tijekom 2015. godine te 20-ak sati individualnih. Vodila ih je mr.sc. Daša Poredoš Lavor

Proslave rođendana: zadnjeg utorka u mjesecu održavane su zajedničke proslave rođendana za koje smo tijekom 2015. godine dobivali donacije u tortama gđa. Elizabete Brodarac i Josipe Špelić

 


Rezultati programa u 2014. godini:


Upis novih članova i savjetovanje: Udruga na kraju 2014. ima upisanih i aktivnih 256 članova od kojih je 107 s područja Petrinje i pripadajuće okolice, 48 s područja Siska, 62 iz Novske i okolice, 28 iz Gline i 11 iz H.Kostajnice i ostalih mjesta Banovine. Tijekom 2014. godine upisana su 42 nova člana od kojih su njih 21 djeca i mladi s teškoćama u razvoju i s invaliditetom. Preminulo je 8 članova, a svojm voljom iz evidencije članstva brisano je 10 članova.
Individualne radne terapije -2 radna terapeuta: uključeno je bilo tijekom 2014. godine 57-ero djece s razvojnim teškoćama s kojima je odrađeno 1940 sati individualnih radnih terapija


Fizioterapija: od mjeseca kolovoza do prosinca 2014. godine u individualni fizioterapeutski rad bilo je uključeno 24-ero djece s kojima je u 4 mjeseca odrađeno 265 sati terapija


Igraonice: rad na socijalizaciji i zajedničkom druženju djece s teškoćama u razvoju uz pomoć volontera – tijekom 2014. godine održano 276 sati igraonica


Kreativne radionice: izrada uporabnih i ukrasnih predmeta za prodaju na donacijskim izložbama i predstavljanju Udruge javnosti na događanjima u Sisačko-moslavačkoj županiji – održano je 92 sata kreativnih radionica – Udruga je sudjelovala na 8 takvih događanja i uprihodovala 5.455,00 kn
Razvijanje volonterske mreže: Udruga za pomoć u zajedničkim sadržajima sa svojim članovima tijekom 2014. godine imala je potporu od ukupno 35 volontera – od kojih je 4-ero u Novskoj, a ostali dolaze u Malu kuću u Petrinju. Volonteri su odradili ukupno 1117 sati rada s našim članovima, a gledajući njihovu strukturu 22 je djevojaka i 13 mladića. Najviše, njih 16, u dobi je od 19 do 25 godina.


Psihoterapeutske razgovaraonice: financirane su kroz 2 projekta, a održali smo 8 zajedničkih tijekom 2014. godine te 20-ak sati individualnih. Vodila ih je mr.sc. Daša Poredoš Lavor


Proslave rođendana: zadnjeg utorka u mjesecu održavane su zajedničke proslave rođendana za koje smo tijekom 2014. godine dobivali donacije u tortama gđa. Elizabete Brodarac i Josipe Špelić


Zajednička druženja i izleti: Udruga je u ožujku i prosincu 2014. Organizirala izlet članova na imanje Salaj – Grabovnica kraj Čazme, u mjesecu lipnju na otvaranje sezone plivanja na plažu za OSI u Rijeku te 7 dana u mjesecu kolovozu zajedničko ljetovanje u Centru M.A.R.E. u Rovinju. Osim izleta organizirana su zajednička druženja korisnika u svibnju u programu Dan otvorenih vrata povodom rođendana Udruge te u Novskoj na Novljanskom jezeru u mjesecu rujnu.
Prigodnim programima obilježili smo u ožujku Svjetski dan sindroma Down, u travnju Dan svjesnosti o autizmu, u svibnju Nacionalni dan osoba s cerebralnom paralizom i Međunarodni dan djeteta, u listopadu Svjetski dan radnih terapeuta te u prosincu Međunarodni dan osoba s invaliditetom. Uključili smo se u obilježavanje Europskog tjedna mobilnosti u mjesecu rujnu, ali i zajedničke inicijative i prosvjede tijekom siječnja i rujna Facebook inicijative Pomozimo djeci s invaliditetom na Markovom trgu u Zagrebu za bolji status djece s razvojnim teškoćama u obrazovnom sustavu. (više o tome na slijedečim stranicama Izvještaja)

Kontakt

Udruga Osoba s invaliditetom SMŽ
J. Babić 18, 44250 Petrinja
Tel/fax: 044 719 482 
E-mail: Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.

Radno vrijeme:
od 8:00 do 16:00 h, utorkom i četvrtkom od 12:00 do 20:00 h

Za lakši i kvalitetniji život

ministarstvo za demografijuhzz

ESFlenta2

Projekt Za lakši i kvalitetniji život financirala je Europska unija iz Europskog socijalnog fonda.

Sadržaj web stranice isključiva je odgovornost Udruge osoba s invaliditetom SMŽ

Ostali projekti Udruge 

Misija i vizija

Misija organizacije:

Doprinijeti kvalitetnom i ravnopravnom sudjelovanju djece s teškoćama u razvoju i osoba s invaliditetom u svim segmentima društva.

Naša vizija:

Društvo jednakih mogućnosti i socijalne uključenosti djece s teškoćama u razvoju i osoba s invaliditetom.

Institucionalna podrška

Udruga osoba s invaliditetom Sisačko-moslavačke županije je korisnica Institucionalne podrške Nacionalne zaklade za razvoj civilnoga društva za stabilizaciju i/ili razvoj udruge.