Moja vremenska prognoza

Naša učiteljica Maja Jurišić pokazuje kako ovom lijepo igrom možete djetetu razvijati finu motoriku, ali naučiti ga da razlikuje vremenske uvjete i dane u tjednu te pojmove jučer, danas i sutra.

PRIPREMA:predložak s danima u tjednu (ili papir i olovka), kolaž papir, škare, ljepilo

OPIS AKTIVNOSTI: izraditi ili isprintati kartice s različitim vremenskim uvjetima. Poželjno je da dijete zajedno s roditeljem izrađuje kartice, npr. Roditelj može nacrtati ono što dijete treba izrezati i nalijepiti. Na predložak svaki dan lijepiti kakvo je bilo vrijeme taj dan. Neka dijete izabere neku od kartica i, ako može, objasni zašto je izabralo baš tu karticu. Ako ne može objasniti onda mi njemu objašnjavamo navedeno. U razgovor ubaciti i nazive dana u tjednu te pojmove jučer – danas – sutra. Npr. Danas je srijeda. Jučer je bio utorak. A sutra je četvrtak.

CILJ AKTIVNOSTI: razvijanje fine motorike, razlikovanje i imenovanje različitih vremenskih uvjeta, razlikovati i imenovati dane u tjednu, razumjeti pojmove jučer – danas – sutra.

Podijeli:

Slične vježbe

20211124 134218

CILJAJ I POGODI

PRIPREMA: kolaž papir, škare, ljepilo, dvije velike boce i kutijice iz kinder jaja ili loptice od folije OPIS AKTIVNOSTI: na

Pročitaj više

Online vježbe back1

Čarapice lutalice

Radna aktivnost koju vam predlažu naše Veronika i Marta inače je zasigurno do sada bio posao jednog od roditelja. Evo

Pročitaj više

Online vježbe back1

Zeko hop, zeko hop

Naš Dino se dobro naskakao dok su on i Luna snimili ovaj prijedlog igre i ujedno terapije senzorne integracije :-)

Pročitaj više

J.Babić 18, 44250 Petrinja| Email: rh.zmsisouobfsctd-784067@ofni

UOSI SMŽ-2025